16 stycznia 2017 19:49 | Aktualności

Kosmiczna wyprawa

10 stycznia 2017r. uczniowie klas IV, V, VI wraz z opiekunami, panią Agata Czubak, panią Anna Dzięgielewską i panem Grzegorzem Stankiewiczem, mieli okazje zobaczyć największą na świecie wystawę kosmiczną pod patronatem NASA w Warszawie. Wśród 100 kosmicznych eksponatów znajdują się m.in. modele rakiet, promy i łaziki kosmiczne, kapsuła Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych. Wszystkie eksponaty można było dotknąć i obejrzeć oraz wejść do środka większości z nich. Największe zainteresowanie wzbudził wśród uczniów oryginalny skafander kosmonautów, który nie tylko można było zobaczyć ale również zrobić sobie w nim zdjęcie. Strefa ciekawostek kosmicznych zawierzała m. in. automat do Coca- Coli, kosmiczne jedzenie czy model kosmicznej toalety. Dodatkowo uczniowie mogli spróbować swoich sił na przygotowanych symulatorach czy trenażerach lotu, które na co dzień służą astronautom do ćwiczeń. Wystawa Gateway to Space okazała się niezmiernie ciekawa i dostarczyła każdemu z uczniów niesamowitych oraz niezapomnianych wrażeń. Kto wie być może dzięki tej wystawie, wyrośnie nam wykwalifikowane pokolenie przyszłych astronautów J Po tej wyczerpującej lekcji historii, wszyscy wybrali się do McDonald’s.